Urokliwe Międzyzdroje

Międzyzdroje to bardzo urokliwe miasto, któremu wiele uroku dodają drewniane budynki zdrojowe z XIX i pocz. XX wieku. Zwiedzając deptak można podziwiać wiele odrestaurowanych willi z końca ubiegłego stulecia, obok których wznoszą się wysokie domy z apartamentami i nowoczesne hotele.

Zatem w czasie spaceru zachęcamy do obejrzenia kaplicy Stella Matutina (Gwiazda Zaranna), ufundowanej na początku XX w. dla sióstr boromeuszek opiekujących się kuracjuszami czy do kościoła parafialnego z 1862 r. Nie wypada także pominąć Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.

Miasto Międzyzdroje jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Otaczający je Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz a samo miasto kulturę i różnorodne atrakcje turystyczne, dostępne przez cały rok. Prawdopodobnie dlatego Perła Bałtyku jest odwiedzana przez setki tysięcy turystów.

Międzyzdroje są idealnym miejscem do wypoczynku. Jeśli oprócz plażowania, szukasz dużej dawki rozrywek, lubisz być w centrum wydarzeń - tam gdzie jest gwar i dużo ludzi - to Międzyzdroje są odpowiednim miejscem. Z drugiej jednak strony, niesamowita sceneria przyrodnicza dookoła Międzyzdrojów sprawia, że wystarczy odejść parę kroków od centrum, żeby znaleźć się w miejscach cichych i niemal dziewiczych, takich jak nadmorski klif leżący na wschód od mola, albo prastara bukowa puszcza, porastająca wzgórza dookoła miasta.